مترجم خودکار فایلهای Resx و چند زبانه

۱۳۹۳/۰۸/۰۶ ۱۴:۲۴ Salar https://www.blogger.com/profile/08261083424775464146 منتشر شده در تاریخ : ۱۳۹۳/۰۸/۰۶ دسته بندی : ، ، ، ، 1

شاید زمانی نیازی پیش بیاید که نرم افزار چند زبانه ای را که تهیه کرده اید و در حال نهایی سازی است، به یک زبان جدید ترجمه بکنید.
در این مواقع شروع کار از نقطه صفر واقعا سخت است. ترجمه همه موارد از ابتدا و یا حتی تهیه خروجی برای ارسال به مترجم که واقعا کار وی نیز سخت خواهد بود.
اینجاست که نیازی ایجاد میشود برای ابزاری که شروع کار را برای ما انجام دهد. ایجاد فایلهای resx و کلید های آن. چه خوب میشد که خود ترجمه نیز انجام می شد!

خب با این ایده نرم افزاری رو تهیه کردم که با استفاده از مترجم گوگل این کار رو انجام بده. نکته ای این نرم افزار رو متفاوت می کنه عدم نیاز به هیچ API Key هست که سرویس های مترجم گوگل و Bing به برنامه نویس های میدن برای استفاده از سرویس ترجمه آنها. این سرویس محدودیت هایی دارند که مانع استفاده کامل و دائم میشه. من این کار را مستقیم با سرویس آنلاین خود گوگل انجام دادم که برای همه رایگان است. به هر ترتیب این نرم افزار رو که مدتی هم میشه نوشتم از اینجا معرفی می کنم.

ویژگی های AutoResxTranslator:
  • استفاده از مترجم گوگل
  • بدون نیاز به API Key
  • امکان ترجمه و تولید خودکار فایلهای Resx تمامی زبانهایی که گوگل پشتیبانی می کند.
  • قابل استفاده برای ترجمه عادی متون
  • قابلیت Import از فایل Excel (نهایی نشده و فقط درصورت کامپایل سورس توسط خودتان مشاهده خواهید کرد)
محیط اصلی برنامه

تصویر برنامه در حال ترجمه


لینک های AutoResxTranslator
برنامه به صورت رایگان و open-source بوده و استفاده و توسعه آن تحت MPLv2 برای عموم آزاد است.

 

یک بازخورد برای “مترجم خودکار فایلهای Resx و چند زبانه”